+421 52 478 18 12 obchod@mtpp.sk
Pohonové elementy

Segmentové klinové a kruhové remene

VYSOKOVÝKONNÉ KOMPOZITNÉ SEGMENTOVÉ REMENE

Sú vyrobené s vysoko výkonného polyuretánového elastoméru vystuženého viacerými vrstvami polyesterovej tkaniny, táto konštrukcia ponúka riešenie problémových klinových pohonov a alternatívu ku konvenčným gumeným klinovým remeňom. Náš sortiment zahŕňa remene PowerTwist Plus a NuTLink pre klasický profil a SuperTLink remene pre aplikácie využívajúce zvýšený profil. Vďaka premyslenej konštrukcii segmentové klinové remene ponúkajú vysoký výkon, riešia mnoho problémov v praxi tradične spájanými s klasickými gumenými klinovými remeňmi.

VÝHODY A OBLASTI POUŽITIA SEGMENTOVÝCH REMEŇOV

náhrada pri poruchách (aj trvalá)
trvalé výhody
ľahšia a rýchlejšia inštaláciadlhšia životnosť v ťažkých podmienkach
znížené skladové zásoby-každý rozmer na počkanie
údržba s nulovými prestojmi
zjednodušený design pohonu
menšie vybrácie a hluk pohonu
riešenie problémov na veľkých pohonoch

NEKONEČNÉ POLYURETÁNOVÉ REMENE A Q-KRÚŽKY

Eagle LogoPri remeňoch Eagle sú možnosti nekonečné. Ako svetový líder v polyuretánových remeňoch máme kompletnú radu vysoko kvalitných nevystužených a vystužených produktov.

V produktoch Fenner Drives nájdete vždy ten správny pre vašu aplikáciu, od ľahkého cez stredné a ťažké zaťaženie až po špeciálne profily.

Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať

10 + 5 =

VÝHODY A OBLASTI POUŽITIA nekonečných polyuretánových remeňov a q-krúžkov

Nevystužené remene

Voľba pre ľahké až stredné zaťaženie pri transportných a pohonových aplikáciách-vrátane Eagle Orange 85, originálneho oranžového remeňa!

Quick-go remene

S dierou v strede remeňa pre rýchle spojenie kovovou spojkou, ideálny pre rýchle opravy.

Vystužené remene

Vyššia sila kombinovaná s nízkym naťahovaním pre aplikácie s ťažkým zaťažením.

Polyesterové remene

Ideálne pre transport ťažkých, alebo abrazívnych materiálov, taktiež pre väčšie transportné dĺžky.

Ko-extrudované remene

Unikátne remene s dvoma tvrdosťami ponúkajú silu a transportnú kapacitu našich nevystužených a vystužených remeňov s pridaným bonusom v podobe vysoko priľnavých povrchov.

Polyesterové konzervové remene

Nízkonákladová, efektívna náhrada za obalované ocelové káble používané pri konzervovacích linkách na transport plastových, kovových a iných nádob.

O-krúžky a nekonečné remene

Nekonečné a krútené O-krúžky vhodné pre poháňané valčekové dráhy a iné ľahké až stredné transportné a pohonové aplikácie.

Zákaznícke riešenia


Dizajnové a inžinierske tímy firmy Fenner Drives sú pripravené navrhnúť optimálny profil pre vašu unikátnu aplikáciu.

TRANTORQUE - BEZDRÁŽKOVÉ PÚZDRA

TrantorqueUnikátne Trantorque bezdrážkové púzdro je výborným príkladom konkurenčnej výhody pri dizajne a funkcii príslušenstva. Dovoľuje bezpečne montovať komponenety na hriadele na správnu pozíciu za niekoľko sekúnd bez potreby perodrážky. Odborný návrh umožňuje opakovanú montáž a demontáž, redukuje čas montáže a náklady na údržbu. Koncept bezdrážkového púzdra Trantorque poskytuje viacero benefitov.

Montáž komponentov bez perodrážok, pier do perodrážok a poistných červíkov

Výroba perodrážok, alebo rovných plôch je slabým miestom hriadele. S Trantorque sa do hriadele nemusí frézovať perodrážka, daná velkosť hriadele môže prenášať vačší krútiaci moment, alebo je možné zmenšiť veľkosť hriadele a komponentov čo prináša zníženie veľkosti, hmostnosti a nákladov.

Navyše, pretože tolerancie nie sú také kritické ako pri použití perodrážky, môže sa použiť lacnejšia hriadeľ. V skutočnosti sa preferuje hriadeľ bez povrchovej úpravy.entov čo prináša zníženie veľkosti, hmostnosti a nákladov.

Uťahovanie jednou maticou

Naviac mnoho konkurenčných púzdier vyžaduje náročnejšiu inštaláciu pre dosiahnutie minimálneho osového vychýlenia komponentu. konkurenčných riešeniach.S jednou maticou Trantorque ponúka významné výhody pri montáži a demontáži, redukuje odstávky a operačné náklady. Jedna matica môže byť utiahnutá v priebehu sekúnd…oproti časovo náročnejšiemu uťahovaniu viacerých skrutiek

Montáž beznábojových komponentov

Nezanedbateľnou výhodou je možnosť montáže komponentov bez náboja. Presne opracovaný vonkajší okraj púzdra zaručuje kolmú rovnú montážnu plochu.

Táto umožňuje použitie beznábojových reťazových kolies, ozubených kolies, predodových kolies, diskových bŕzd atď. často pri významných úsporách nákladov. Problémové privarované náboje sú vecou minulosti.

Eliminácia pohybu pera v drážke, spätného rázu, and opotrebenie trením

Design púzdra Trantorque odoláva šokom a zmenám smeru krútiaceho momentu, eliminuje pohyb pera v drážke, spätný ráz a opotrebenie trením spojené s perodrážkovým spojom.

Výsledkom je dlhšia životnosť súčiastok a vyššia spoľahlivosť ako pri perodrážkovom riešení.

Presné osové a radiálne umiestnenie komponentu

Jedinečné riešenie jednej istiacej matice umožňuje montáž a demontáž, presné osové a radiálne umiestnenie súčiastky na hriadeli.

Trantorque je jednoducho nastaviteľný a umožňuje pohyb v smere osi hriadele, ktoré je kritické pri aplikáciách vyžadujúcich synchronizáciu, alebo časovanie.

Použitie s opotrebovanou, alebo prázdnou perodrážkou

Púzdra Trantorque môžu byť použité priamo nad prázdnymi perodrážkami na opravu opotrebovaného, alebo poškodeného spojenia.

Sú dostupné metrické aj palcové miery, vďaka čomu nie je problém rýchlo opraviť domáce, alebo zahraničné mechanizmy.

d

PONÚKAME VÁM TENTO SORTIMENT:

Okrem predaja Vám dokážeme ponúknuť komplexný súhrn služieb od návrhu riešenia pre Vašu prevádzku, cez výrobu podľa požiadaviek až po kvalitný servis.
Našími dodávateľmi sú poprední výrobcovia.